Meie partnerid

Triinu Schneider – kasvatab õunu kaunil Kassari saarel ja valmistab Triinu Õunamahla. Triinu Õunamahl oli üks esimesi maheõunamahlasid Eestis. Sügiseti sõidab ta mahlamasinaga mööda Eestist ja pakub õunaomanikele mahlavalmistamise ja kuumutamise teenust. Suurem osa meie mahlast ongi Triinu pressitud.

partnerid_triinu2

Artur Maier – on Pärnumaal asuva … talu üks perepoegadest. Juba nõukogude ajal rajatud õunaaed on nende hoole all olnud viimased … aastat, mil pidevalt on seda hooldatud uuendatud. Maierite pere teeb ka ise õunamahla, mida huvilised saavad Tallinnas hooajal osta näiteks Nõmme turult.

 

 

 

 

 

 

 

 

Neeme Univer – on juba teist põlve pomoloog, uurinud Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses õunapuu pookealuseid ja õunasorte. Nüüd tegutseb koos abikaasa Kristaga aiandustalus Aakre Aed. Kuigi peamiselt kasvatatakse lauaõunu jääb neid üle ka mahlaks. Lisaks on Neeme ja Krista aidanud meil vanades õunaaedades õunasorte määrata ja erialaselt nõustanud.

partner_neemecr

Liisi Laos – noortalunik Läänemaalt, kelle põhitegevuseks on mahe veisekarja pidamine. Õnneliku juhuse tõttu on Liisil ka suur õunaaed, mille saak varasemalt sügiseti läkski veiste toiduks, eelmisest aastast alates aga siidriks. Kuigi Liisi aed ei ole ametlikult „mahe“, siis keemiat ei ole need puud näinud ja väetistki on nad saanud ainult sõnnikuga.

Raasiku Õlletehas – meie eriline tänu läheb Raasiku õlletehase inimestele, kes lubasid meil tootmiseks oma sisseseadet kasutada, olid nii nõu ja jõuga abiks ning valmis sõna otseses mõttes koos meiega tundmatus kohas vette hüppama. Nii olemegi koos õppinud ja katsetanud, proovinud ja uuesti teinud ning meie kodused katsetused väikest mõõtu käsitöönduslikuks tootmiseks kasvatanud.

Aitäh kõigile! Kui ka teil on õunaaed, kus puid rohkem kui omal tarvis või teate kedagi, kellel õunad sügiseti komposti lähevad, võite sellest meile lahkesti teada anda – …. Ehk saame juba järgmisel aastal vastastikku kasulikud olla!