Meie partnerid

TRIINU SCHNEIDER

Triinu Schneider kasvatab õunu kaunil Kassari saarel ja valmistab Triinu Õunamahla. Triinu Õunamahl oli üks esimesi maheõunamahlu Eestis. Sügiseti sõidab ta mahlamasinaga mööda Eestist ja pakub õunaomanikele mahlavalmistamise ning kuumutamise teenust. Suurest austausest Triinu vastu, valmistasime tema Kassari poolsaare maheõuntest, Kassari Brut õunavahuveini.

NEEME UNIVER

Neeme Univer on juba teist põlve pomoloog, kes on uurinud Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses õunapuu pookealuseid ja õunasorte. Nüüd tegutseb ta koos abikaasa Kristaga aiandustalus Aakre Aed. Kuigi peamiselt kasvatavad nad lauaõunu, jääb neid üle ka mahlaks. Neeme ja Krista on aidanud meil vanades õunaaedades ka õunasorte määrata ja meid erialaselt nõustanud.

ARTUR MAIER

Artur Maier on Pärnumaal asuva Tani talu üks perepoegi. Juba nõukogude ajal rajatud õunaaed on nende hoole all olnud viimased 25 aastat, mil nad on seda pidevalt hooldanud ja uuendanud. Maierite pere teeb ka ise õunamahla, mida huvilised saavad Tallinnas hooajal osta näiteks Nõmme turult. Arturi juures valmistasime siidriõunte valmimise lühifilmi 2016 sügisel https://www.youtube.com/watch?v=CiimuXf6Vcc&feature=youtu.be

LIISI LAOS

Liisi Laos on noor talunik Läänemaalt, kelle põhitegevus on maheveisekarja pidamine. Õnneliku juhuse tõttu on Liisil ka suur õunaaed, mille saak läks sügiseti tavaliselt veiste toiduks, 2015 aastast alates tehakse sellest meie mulle. Kuigi Liisi aed pole ametlikult “mahe”, pole need puud keemiliste vahenditega kokku puutunud ja väetatudki on neid ainult oma veiste sõnnikuga.

Aitäh kõigile! Kui ka teil on suur õunaaed, kus puid rohkem (palju palju rohkem) kui omal tarvis või teate kedagi, kellel õunad sügiseti komposti lähevad, võite sellest meile lahkesti teada anda - ehk saame juba järgmisel aastal vastastikku kasulikud olla! Näiteks 2019 aasta sügisel korjame kokku 80,000 kilo õunu, millest saame umbes 50,000 liitrit õunamahla.